Debata samorządowa o Jarocinie. O czym dyskutowali kandydaci na burmistrza?

3
Czterech kandydatów - trzech mężczyzn oraz kobieta: Adam Pawlicki, Zbigniew Surdukowski, Katarzyna Szymkowiak i Krzysztof Woelke. Zmierzyli się oni w debacie samorządowej, która była transmitowana na żywo w Telewizji Proart oraz na portalu wlkp24.info. Zobacz o czym dyskutowali i które zagadnienia wywołały największe emocje.

Obyło się bez kłótni. Debata samorządowa kandydatów na urząd burmistrza Jarocina przebiegła spokojnie, ale nie brakowało niewygodnych pytań. Niektóre z odpowiedzi wykraczały poza określony czas, a niektóre…trwały 15 sekund.

Tradycyjnie zmierzono się w czterech kategoriach: gospodarka, polityka społeczna, edukacja, kultura i sport. Piąta z nich to autopromocja.

Poruszono problem zadłużenia Jarocina, które wynosi ponad 90 mln zł. – Jeśli jest to potrzebne zadłużenie, to jest to dobre zadłużenie. Nie szukam powodów, by to zadłużenie spłacać – brzmiała odpowiedź Adama Pawlickiego, urzędującego burmistrza.

Pomysł, by rozwinąć gospodarkę Jarocina to szukanie nowych inwestorów, którzy tę gospodarkę podniosą. – Nie będę czekać na inwestora, który spadnie z nieba. Sama będę go szukać – odpowiedziała pewnie Katarzyna Szymkowiak.

Poruszono również problem bezdomności oraz bezpieczeństwa w odniesieniu do ostatnich tragicznych zabójstw na terenie gminy. Dyskusja dotknęła także tematu przekształcania szkół z publicznych w niepubliczne. – Nie można oszczędzać na oświacie, na nauce. Dla nas jest to najważniejsze – zadeklarował Zbigniew Surdukowski.

W dziedzinie kultura i sport nie mogło zabraknąć tematu Jarocin Festiwalu. Kandydaci mieli odpowiedzieć między innymi na pytanie dotyczące sposobu finansowania tego wydarzenia. – Kiedy Adam Pawlicki nie był burmistrzem, festiwal działał dużo lepiej. Teraz jest trochę zaspany. Ten festiwal traci rangę! – odpowiedział Krzysztof Woelke.

Jakie inne kwestie podczas debaty poruszyli Adam Pawlicki, Katarzyna Szymkowiak, Zbigniew Surdukowski i Krzysztof Woelke? Powtórka programu jeszcze dziś o godzinie 23.45. Poniżej link do nagrania z debaty na temat Jarocina.

Harmonogram debat w TV Proart:

1 października, godz. 18.00 – Nowe Skalmierzyce
4 października, godz. 18.00 – Pleszew
8 października, godz. 18.00 – Ostrzeszów
11 października, godz. 18.00 – Jarocin
15 października, godz. 18.00 – Krotoszyn
18 października, godz. 18.00 – Ostrów Wlkp.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. PYTAJMY KANDYDATÓW NA BURMISTRZÓW, WÓJTÓW I PREZYDENTÓW MIAST!

    1. Czy jako prezydent miasta będzie Pan/Pani przydzielać mieszkania komunalne tzw. uchodźcom z Azji i Afryki?
    2. Czy spółki komunalne o charakterze strategicznym pozostawi Pan/Pani w gestii samorządu, czy sprzeda np. inwestorom zagranicznym?
    3. Czy uzna Pan/Pani roszczenia majątkowe niektórych organizacji żydowskich?
    4. Czy dopuści Pan/Pani do promocji homoseksualizmu w szkołach i w przestrzeni publicznej?

  2. Panie Adamie, po wysłuchaniu tej debaty już dziś składam Panu gratulacje wygranej w wyborach i to pewnie 70%. Kontr kandydaci to chyba pomylili profesje. Popłakałem się ze śmiechu. Panie Adamie jest Pan wielki.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.