Charytatywny weekend w Krotoszynie [zaproszenie]

0
W sobotę 14 lipca w pożarze przy ul. Młyńskiej doszczętnie spłonęła siedziba Hufca ZHP Krotoszyn, a w nim sztandary, dokumenty i kroniki. Aby pomóc krotoszyńskim harcerzom oraz Warsztatom Terapii Zajęciowej, które także w tym budynku się znajdowały już w najbliższy weekend odbędą się dwa charytatywne wydarzenia podczas których zbierane będą pieniądze do specjalnie oznaczonych puszek. Także wpływy z biletów i opłat wpisowych zasilą konto Hufca ZHP. Patronatem medialnym wydarzenia jest TV Proart.

Pierwsze z wydarzeń to charytatywny bieg „Piątka dla harcerzy”, który odbędzie się w sobotę 15 września. Zapisy ruszają o godzinie 10.

Bieg odbędzie się na krotoszyńskim rynku. Podczas niego harcerze zbierać będą pieniądze do puszek, także wpływy z biletów i opłat wpisowych zasilą konto Hufca ZHP Krotoszyn.

W niedzielę 16 września kontynuacja charytatywnego weekendu w Krotoszynie. W parku miejskim obędzie się festyn zorganizowany przez krotoszyńskich harcerzy.

W pożarze przy ul. Młyńskiej spłonął budynek, w którym siedzibę miało Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych prowadzące Warsztat Terapii Zajęciowej. – Placówka przeniosła się co prawda w inne miejsce, ale nadal zbiera fundusze na polepszenie swoich warunków – mówi Paweł Kaczmarek, dyrektor WTZ. Aby pomóc Warsztat Terapii Zajęciowej w niedzielę 16 września w hali sportowo-widowiskowej w Krotoszynie odbędzie się Charytatywny Maraton z Fitnessem.

Impreza pod patronatem medialnym TV Proart realizowana będzie przez Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw współfinansowana jest przez Miasto i Gminę Krotoszyn w ramach Małego zlecenia.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick