Centra wygrywa, Pogoń gromi, Ostrovia tuż nad przepaścią

W meczu Centry z Wartą emocji nie brakowało. Goście zaprezentowali się z dobrej strony, wieszając wysoko poprzeczkę podopiecznym Mariusza Posadzego. Gospodarze prowadzenie uzyskali dopiero w samej końcówce I połowy. Dokładnie w 44 minucie Michał Kucharski dośrodkował z lewej strony i będący w polu karnym Szymon Sawala, defensor Warty, interweniował tak niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza.

W II połowie ostrowianie poszli za ciosem. Po zmianie stron przewaga Centry była jeszcze bardziej znacząca. W 58 minucie po dokładnym dograniu celnym uderzeniem popisał się Tomasz Krakowski i gospodarze wygrywali 2:0. W kolejnych fragmentach ostrowski zespół miał jeszcze kilka dogodnych okazji, ale więcej goli kibice nie oglądali.

Pozostałe drużyny z naszego regionu grały w sobotę na wyjeździe. Pogoń Nowe Skalmierzyce w Pniewach rozgromiła jedenastkę Sokoła 5:1. W Trzemesznie z tamtejszymi Zjednoczonymi walczyli piłkarze LKS-u Gołuchów. Zespół Macieja Dolaty zanotował cenne zwycięstwo 2:1. Niestety, porażki w rywalizacji z czołowym czwartoligowcem doznała Ostrovia, która w Wągrowcu uległa Nielbie 1:3.

W czwartoligowej tabeli z dorobkiem 41 punktów przewodzi Lubuszanin Trzcianka, który o pięć punktów wyprzedza jedenastki Unii Swarzędz i Nielby Wągrowiec. Na 4 i 5 miejscu są zespoły Pogoni i Centry, które do tej pory zdobyły po 32 punkty. LKS Gołuchów z dorobkiem 27 ,,oczek” jest 9., natomiast Ostrovia zajmuje ostatnie bezpieczne, 15 miejsce. Biało-czerwoni wywalczyli dotąd 20 punktów i ich przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie punkt.