Centra gromi, Ostrovia wygrywa

Na brak emocji nie mogli narzekać kibice, którzy wybrali się w sobotnie popołudnie na Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim. Ostrovia podejmowała bowiem wyżej notowaną Polonię Leszno. Jeszcze przed tym spotkaniem było pewne, że trener Marcin Kałuża nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodników. Z powodu urazu nie wystąpił Tomasz Kępiński.

Goście rozpoczęli to spotkanie od szybko strzelonej bramki. W 9. minucie piłkę z rzutu wolnego do siatki skierował Artur Krawczyk. Gospodarze potrzebowali 14 minut, aby doprowadzić do remisu. Po dobrym podaniu od Szymona Kasprzaka, Mateusz Ziemiański znalazł się z piłką w polu karnym rywali, mając przed sobą tylko bramkarza i umieścił ją w siatce. Leszczynianie mocno zaatakowali, jednak Bartosz Jankowski po raz kolejny potwierdził, w jak dobrej jest dyspozycji. Kilka razy ratował zespół przed utratą bramki.

Goście jeszcze raz znaleźli drogę do siatki drużyny z Ostrowa, jednak sędzia uznał, że bramka została zdobyta nieprzepisowo. Trener gości nie szczędził słów krytyki pod adresem sędziów sobotniego spotkania, którzy w jego odczuciu podejmowali wiele błędnych decyzji. W drugiej połowie arbiter Miłosz Garstecki podyktował rzut karny za faul na zawodniku gospodarzy. Na „wapnie” piłkę ustawił Michał Giecz. Niestety, „Krecik” przekombinował. Bramkarz gości „wyczuł”, w którą stronę zostanie skierowana piłka i uchronił swój zespół przed stratą bramki. Pomocnik gospodarzy jeszcze w tej samej akcji zdołał zrehabilitować się za nieudanie wykonany rzut karny. Po dośrodkowaniu z boku boiska przez Marka Szymanowskiego, piłkę głową uderzył wspomniany Giecz.

Występ „Krecika” w tym meczu można byłoby określić, jako dużą sinusoidę. Zaledwie kilkanaście minut po strzeleniu bramki, Michał Giecz obejrzał drugą żółtą kartkę, co skutkowało usunięciem go z boiska. Od tego momentu Ostrowianie grali w dziesiątkę. Można było odnieść wrażenie, że w szeregach Ostrovii doszło do jeszcze większej mobilizacji. Skutkami dobrej gry zawodników trenera Kałuży była bramka na 3:1 strzelona z rzutu rożnego przez kapitana Łukasza Wiącka, po asyście Mateusza Sobczaka.

Gospodarze nie oddali prowadzenia do samego końca, choć rywale napierali. Otwarta gra Polonii Leszno spowodowała, że Ostrovia miła jeszcze kilka okazji na strzelenie bramki, jednak za każdym razem brakowało skuteczności, nawet gdy „Pasy” atakowały trzema zawodnikami na dwóch broniących rywali.

Po sobotniej wygranej Towarzystwo Piłkarskie Ostrovia 1909 zajmuje 12. miejsce w czwartoligowej tabeli z dorobkiem 33 punktów. W najbliższym meczu ligowym Ostrovia zmierzy się z Centrą w derbowym spotkaniu. Wcześniej jednak podopiecznych Marcina Kałuży czeka spore wyzwanie w półfinałowym meczu Okręgowego Pucharu Polski. Na stadion miejski przyjedzie bowiem lider III ligi, KKS Kalisz. Kaliszanie wygrali w tym sezonie 16 z 21 meczów.

Początek środowego hitu o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Ruszyła także internetowa przedsprzedaż biletów.