Centra bez punktów. Jarota również z porażką

0
Nieudany początek nowego sezonu dla naszych drużyn w III lidze. Na inaugurację w Ostrowie Wielkopolskim zespół Centry podejmował jedenastkę rezerw Pogoni Szczecin. Gospodarze przegrali 1:2. W samej końcówce spotkania rzutu karnego, który dałby remis nie potrafił wykorzystać Marcin Kucharski. Od porażki nowy sezon rozpoczęła też drużyna Jaroty Jarocin, która w Środzie Wielkopolskiej uległa tamtejszej Polonii 0:1.

Inauguracyjny mecz w Ostrowie rozpoczął się udanie dla gości. W 8 minucie zespół rezerw Pogoni objął prowadzenie po uderzeniu Jakuba Paprockiego. Po kwadransie był już jednak remis, bowiem dla gospodarzy celne trafienie zanotował Jakub Michalski. Niestety, jeszcze przed przerwą szczeciński zespół objął prowadzenie po uderzeniu Gruzina Mate Cincadze.

W II połowie gospodarze za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania. Ostrowianie nie potrafili jednak znaleźć sposobu na bramkarza Pogoni. W ostatnich fragmentach zespół Centry miał znakomitą okazję. Po faulu na Jakubie Michalskim sędzia podyktował rzut karny. Niestety, jedenastkę zmarnował Marcin Kucharski, który posłał piłkę nad bramkę.