Cenna wygrana koszykarek Ostrovii. Siedlce zdobyte!

Ostrovia wygrała dzięki determinacji oraz woli walki. Do przerwy przegrywały 28:42 i wiele wskazywało na to, że zespół poniesie kolejną porażkę w kiepskim stylu. Nic z tych rzeczy. Ostrowianki wyszły odmienione w drugiej połowie wygrywając dwie kolejne kwarty.

Bardzo nerwowa i wyrównana była sama końcówka meczu. Ostrovia przez dłuższy czas nie potrafiła „urwać” prowadzenia rywalkom. Cenne punkty zdobywały Biłocerkiewska, Aleksandra Wajler oraz Jowita Ossowska. Ta ostatnia na 24 sekundy przed końcem meczu trafiła zza linii 6,75 cm wyprowadzając swój zespół pierwsze prowadzenie od początku meczu. Gospodynie nie potrafiły już zdobyć punktów i to Ostrovia cieszyła się z drugiego zwycięstwa w sezonie.

Najlepszą koszykarką Ostrovii była Arina Biłocerkiewska, która rzuciła 22 punkty. Dołożyła do tego 5 asyst. 15 punktów rzuciła natomiast Jowita Ossowska, która trafiała kluczowe rzuty. Bardzo dobrze spisała się także Aleksandra Wajler, która zdobyła 12 punktów. Bardzo mocno pod tablicami walczyły Ewelina Jackowska i Katarzyna Jaworska.

Teraz przed Ostrovią mecz we własnej hali z Widzewem Łódź. To spotkanie 9 lutego o godz. 16.00. Transmisja na antenie Telewizji Proart.