Bunt, pożar, napad i pościg. Co się dzieje w ostrowskim areszcie? [ZDJĘCIA]

4
Bunt na placu spacerowym, pożar w oddziale mieszkalnym, napad na konwój i pościg. W Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim poniedziałek był bardzo intensywny, a to w związku z ćwiczeniami służb, które się tam odbyły.

Policjanci, straż pożarna, straż miejska, pogotowie i pracownicy centrum zarzadzania kryzysowego wzięli udział w ćwiczeniach na terenie Urzędu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim. – Ćwiczenia na terenie ostrowskiego Aresztu Śledczego symulowały akcję podjętą w związku z buntem osadzonych na placu spacerowym, następnie pożarem w oddziale mieszkalnym i ewakuacji z zagrożonego rejonu, pościgiem w przypadku ucieczki osadzonego i udzieleniu pomocy poszkodowanym – mówi sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

>> Polub nasz fanpage! <<

To nie pierwsze tego typu ćwiczenia w areszcie śledczym.  – Każda ze służb ma określone zadania, ale żeby wszystko odpowiednio zadziałało, ważne jest odpowiednie zarządzanie oraz informowanie o rozwoju sytuacji, co także było ćwiczone – zaznacza sierż. Małgorzata Łusiak. – Tylko w ramach takich ćwiczeń w bezpieczny sposób można sprawdzić, jak w przypadku pożaru aresztu przebiegałaby współpraca strażaków i więzienników oraz jak przygotowani do sytuacji odbicia osadzonego z konwoju medycznego i potrzeby działań poza terenem jednostki są funkcjonariusze policji i służby więziennej – wyjaśniają przedstawiciele ostrowskiego aresztu.

Wideo: KPP Ostrów Wielkopolski

Ostatnie dni to seria ćwiczeń służb mundurowych w różnych obiektach użyteczności publicznej na terenie naszego regionu. W piątek informowaliśmy o ćwiczeniach w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Ewakuowano cały budynek. Ćwiczenia z udziałem policji, straży pożarnej i grupy antyterrorystycznej odbyły się niedawno także w szkole w Przygodzicach, gdzie doszło również do… kontrolowanego zniszczenia radiowozu.

To jednak nie koniec. W Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie także pojawiły się służby. Tym razem tematem przewodnim ćwiczeń mundurowych był pożar. Należało też ewakuować uczniów znajdujących się w budynku. – W miejscu zbiórki nauczyciele sprawdzają stan klas. Okazuje się, że brakuje ośmiu uczniów. Prawdopodobnie pozostali w budynku i są ranni. Ratownicy w kombinezonach i maskach tlenowych docierają do poszkodowanych i wyprowadzają ich na zewnątrz. Ratownicy stwierdzają m.in. złamania kończyn, złamania otwarte, urazy, rany głowy i zaczadzenie dymem. Koordynator służb medycznych dokonuje segregacji rannych. Strażacy przystępują do gaszenia pożaru i oddymiania pomieszczeń – opisuje scenariusz akcji Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick