Brakuje murarzy, hydraulików, ślusarzy i lakierników

3
W poprzednich latach było ich nawet 180. W tym roku zalewie 117. Mowa o uczniach, którzy rozpoczęli właśnie naukę zawodu w szkołach branżowych (wcześniej szkoła zawodowa) w powiecie jarocińskim. - Brakuje murarzy, hydraulików, ślusarzy i lakierników – wylicza Jacek Dutkiewicz; Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

W siedzibie Cechu rzemiosł Różnych przy ul. Wrocławskiej w Jarocinie odbyło się uroczyste podpisanie umów o pracę przez pracowników młodocianych – będących uczniami ZSP nr 2. tym samym młodzi adepci w ten sposób zainaugurowali swoją praktyczną naukę zawodu.

Jednak jak się okazuje chętnych do nauki zawodu z roku na rok jest coraz mniej. Brakuje takich, którzy w przyszłości chcieliby zostać lakiernikami samochodowymi, czy murarzami. Na spadek ilości zainteresowanych mogła wpłynąć także reforma edukacyjna, która przemianowała szkoły zawodowe na branżowe.

redaktor naczelny wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

3 KOMENTARZE
 1. 0  0

  Powiem tak: dziś mając pojęcie o robocie to liczą się znajomości żeby gdzieś się dostać a nie żadna Szkoła. A co do szkoły to jakiś tam ułamek osób jest co po Szkole będzie bez załatwiania pracował w wyuczonym zawodzie, ale jest jeden problem: chodzi o Pracodawców: W Polsce każdy Pracodawca daje najniższą krajową a ja się pytam dlaczego?? to że w Polsce najniższa krajowa jest tyle i tyle Zł… to nie oznacza że pracodawcy mają tyle każdemu płacić przyjmując do Pracy. Dajcie mowo przyjętym na dzień dobry około 3,500zł a starym Pracownikom co wszędzie umieją robić co wszędzie sobie poradzą 5,000zł i każdy będzie zmotywowany i nie będą uciekać z pracy itp… będą zmotywowani a większość aby patrzy odbębnić 8h i strzałka
  • 0   1

   Nikt Ci nie broni założyć własną firmę i tyle właśnie płacić. Jak już to zrobisz to daj mi znać. Chętnie przyjdę pracować do Ciebie za 3,5k na początek.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

Uzupełnij równanie (pole wymagane):