Brak absolutorium dla prezydent. „To nie jest merytoryczna ocena”

6
Ostatnim prezydentem Ostrowa Wielkopolskiego, który nie uzyskał od rady miejskiej absolutorium był Jerzy Świątek. Było to aż trzynaście lat temu, w 2005 roku. W następstwie, brak absolutorium okazał się złą wróżbą dla prezydenta Świątka, który starając się o reelekcję przegrał wybory z Radosławem Torzyńskim. Obecna prezydent miasta, nie widzi w braku zaufania rady miejskiej nic złego.

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej wydała pozytywną opinię o wykonaniu przez prezydent Ostrowa budżetu miasta w 2017 roku, jak również pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie finansowe oraz informację o stanie mienia. Pozytywną opinię wydała także Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu. Radni nie wzięli tego faktu pod uwagę.

ZOBACZ TEŻ: Jest budżet na halę. Co dalej z BM Slam Stalą?

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. 13
  16

  Pani Kowalska, po co Pani to szarpanie z tym ostrowskim betonem. Sekuja Panią w klubie PO bo Paduch został namaszczony przez Urbaniaka, władza Pani też nie kocha bo punktuje Pani merytorycznie wszystkie uchybienia. Nie lepiej to siedzieć na uczelni i uczyć nowe pokolenie na czym samorząd polega? I tak nikt nie rozumie o czym Pani mówi bo to Polska przaśna i powiatowa.

 2. 6
  3

  Zarzuty nie są merytoryczne? No to zapraszam do przejażdżki kolejką na Piaski, zalane centrum w ostatni poniedziałek to fatamorgana, rolkowisko jest pełne jeżdżących, jak i wiata targowa na Konopnickiej. 450 zł za metr kwadratowy parkingu to tani koszt? A 10mln na drogi to więcej niż 19? Posłuchajcie tego co mówił Kornaszewski i pomyślcie.

 3. 2
  1

  Pan Kornaszewski dokonał w pigułce oceny merytorycznej ” zarządzania miastem” przez byłą radną i rzeczniczkę prasową p. Klimek jeszcze na ta chwilę piastująca funkcję prezydenta Ostrowa.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.