BM Slam Stal wicemistrzem! Złoto dla Anwilu

11
Dzisiaj do końca dobiegł wielki finał mistrzostw Polski. W szóstym meczu zespół Anwilu Włocławek przypieczętował wywalczenie złotego medalu. W poniedziałkowe popołudnie podopieczni trenera Igora Milicića wygrali w Ostrowie 73:65. W całej finałowej serii włocławski zespół zwyciężył 73:65 Ostrowianie mogą być dumni. Dokonali rzeczy historycznej. Po raz pierwszy zagrali w wielkim finale, a to dopiero trzeci sezon po powrocie do elity. Po raz pierwszy w historii wicemistrzem kraju jest zespół z Ostrowa Wielkopolskiego.

Dzisiejszy mecz rozpoczął się świetnie dla Anwilu. W I połowie to goście dyktowali warunki gry na parkiecie. Anwil prowadził 7:0, 12:2 i 17:9 w I kwarcie. W drugich dziesięciu minutach włocławianie poszli za ciosem. W 13 minucie było 35:19 dla rywali. Do przerwy natomiast Anwil prowadził 45:36.

W III kwarcie ostrowski zespół rzucił się do odrabiania strat. Kibice oglądali pogoń ,,Stalówki”. No i zespół Emila Rajkovića dopiął swego. Po świetnych akcja doprowadził do remisu 54:54 po 30 minutach gry.

Niestety, ponownie w tym finale nieudana dla ostrowian była IV kwarta. W niej koszykarze Anwilu mieli w swoim składzie Kamila Łączyńskiego, który zanotował trzy celne trójki. To były rzuty na wagę mistrzostwa. Anwil rozpoczął IV kwartę od prowadzenia 13:2. W 35 minucie prowadził 65:54. Ostrowianie walczyli ambitnie do końca, ale to rywale kontrolowali mecz.