Biblioteka wyremontowana za ponad milion złotych [ZDJĘCIA]

0
Fot. ostrowwielkopolski.pl
Nowe pomieszczenia, dach, termomodernizacja i wiele innych prac zrealizowano w budynku Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich. Koszt inwestycji to 1,1 mln zł, ale dużą część tej kwoty udało się pozyskać z funduszy unijnych. Wyremontowany budynek zostanie oddany do użytku jeszcze w październiku.

Ponad 1,1 mln zł kosztował remont Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich oraz filii GMinnego Ośrodka Kultury. Przeprowadzono m.in. termomodernizację obiektu, na który Gmina Ostrów Wielkopolski pozyskała niemal 400 tys. zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Pozostała część pieniędzy pochodziła z budżetu gminy.

>> Polub nasz fanpage! <<

Oprócz ocieplenia budynku, wymieniono także okna i drzwi, oraz pokrycie dachu. W budynku powstały również nowe pomieszczenia magazynowe, ale nie tylko. – W bibliotece również powieje świeżością i nowymi pomysłami. Gminna biblioteka nabierze nowego charakteru. Przeszła metamorfozę na zewnątrz, ale i wewnątrz. Pojawią się nowe multimedialne elementy użytkowe, które na pewno spodobają się naszym młodym odbiorcom zaznaczył Dariusz Pryczak, dyrektor biblioteki.

Jeszcze w październiku odbędzie się otwarcie biblioteki oraz filii GOK-u.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick