Bezdomny przykryty mokrym kocem. Miał odmrożone stopy

2
Pleszewscy policjanci podczas kontroli pustostanu przy ulicy Kilińskiego natknęli się na bezdomnego. Mężczyzna leżał na podłodze, przykryty mokrym kocem. Jak się później okazało miał odmrożone stopy.

– We wtorek wieczorem podczas wykonywania obchodu, dzielnicowi z pleszewskiej komendy skontrolowali pustostan przy ulicy Kilińskiego w Pleszewie. Sprawdzali, czy przy ujemnej temperaturze mogą tam przebywać jakieś osoby – mówi mł.asp. Monika Kołaska. 

W budynku przeznaczonym do rozbiórki natknęli się na bezdomnego. Na miejscu zastali 41-letniego mężczyznę, bez stałego miejsca zamieszkania. Leżał na podłodze, przykryty mokrym kocem. Jego ubranie było przemoczone. Był mocno wyziębiony. Mężczyzna trafił do pleszewskiego szpitala. Okazało się, że miał odmrożone stopy.

Dzięki interwencji policjantów, mężczyzna w porę otrzymał specjalistyczną pomoc. – Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy – dodaje.

Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

źródło: KPP Pleszew, fot.policja.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.