Będą derby w play off. Stal zagra z Koszem

0
W niedzielę dobiegła do końca runda zasadnicza na parkietach koszykarskiej II ligi. W grupie D swoje ostatnie mecze rozegrały drużyny z naszego regionu. Ostrowska Stal pokonała wczoraj WKK we Wrocławiu 75:49, tymczasem w Pleszewie zespół tamtejszego Kosza podejmował AZS Częstochowa. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało. Gospodarze wygrali 89:78. W I rundzie play off dojdzie do rywalizacji Stali z Koszem. Te mecze już teraz zapowiadają się bardzo interesująco.

W Pleszewie początek meczu nie było udany dla gospodarzy. W I połowie koszykarze Kaspra Smektały prezentowali się słabo. W 13 minucie AZS Częstochowa prowadził 34:19, natomiast do przerwy było 47:37 dla ,,akademików”. Pleszewianie na miarę swoich możliwości i oczekiwań zaczęli grać w II połowie. Poprawiona została defensywa. W ataku tymczasem pleszewian w stronę sukcesu poprowadził Artur Mrówczyński, który zdobył 26 punktów. Kosz pokonał ostatecznie AZS 89:78.

Pleszewska drużyna z dorobkiem 15 zwycięstw i 11 porażek zajęła 5 miejsce na koniec rywalizacji w grupie D. Na czwartym miejscu rywalizację zakończyła ostrowska Stal, której bilans to 18 zwycięstw i 8 porażek. No i w I rundzie dojdzie do derbowej ostrowsko-pleszewskiej rywalizacji, która już teraz zapowiada się bardzo interesująco.