Awans KKS-u się oddala, Victoria Ostrzeszów w IV lidze

Początkowo nic nie zapowiadało, że KKS Kalisz znów straci punkty. Do przerwy podopieczni Sławomira Majaka prowadzili 1:0, ale po zmianie stron sytuacja na boisku znacznie się zmieniła. W 52. minucie było już 2:1 dla Wierzycy Pelplin. W 69. minucie Jakub Mrozik doprowadził do remisu, ponownie dając nadzieję gospodarzom na ugranie choćby punktu w tym meczu. Ich radość nie trwała jednak długo, bo Mateusz Gawlik w 70. minucie ponownie wyprowadził KKS na prowadzenie. Remis Wierzycy uratował w ostatnich sekundach Łukasz Racki.

Tymczasem Jarota Jarocin wygrała rzutem na taśmę po golu z rzutu karnego w wykonaniu Jędrzeja Ludwiczaka. Obrońca JKS-u wykorzystał „jedenastkę” w 70. minucie i jak się później okazało, był to jedyny gol, który padł w tym spotkaniu.

Najwięcej radości było jednak w Krotoszynie. Choć tamtejsza Astra przegrała 2:3, to ogromnej radości nie kryli zawodnicy Victorii Ostrzeszów, którzy dzięki temu zwycięstwu przypieczętowali awans do IV ligi, grupy wielkopolskiej.