Amfetamina i marihuana w garażu. Zatrzymany mieszkaniec Zdun

1
Zatrzymania dwóch mężczyzn dokonali policjanci z Rawicza. Jednym z nich był 29-letni mieszkaniec gminy Zduny (pow. krotoszyński). Do ujęcia mężczyzn doszło na terenie dwóch powiatów: krotoszyńskiego i rawickiego.

Rawiccy kryminalni w wyniku realizacji sprawy zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli ponad tysiąc porcji amfetaminy i 130 porcji marihuany. 26-latek z gminy Rawicz oraz 29-latek z gminy Zduny usłyszeli zarzuty, za które grozi do 10 lat wiezienia. Wobec mężczyzn zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

– Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego w Rawiczu od pewnego czasu zajmowali się sprawą związaną z handlem narkotykami na terenie naszego powiatu. W miniony weekend przystąpili do realizacji sprawy, w efekcie której zatrzymali dwóch mężczyzn, zajmujących się nielegalnym procederem – mówi asp.sztab. Beata Jarczewska.

26-latek został zatrzymany na jednym z parkingów w Miejskiej Górce, mężczyzna na widok funkcjonariuszy wyrzucił pakunek z samochodu i myślał, że uniknie odpowiedzialności. Policjanci zabezpieczyli wyrzucony zwitek, w którym znajdowało się ponad 20 gram amfetaminy i zatrzymali mężczyznę.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce na terenie gminy Zduny, gdzie funkcjonariusze zaskoczyli kolejnego handlarza. Na terenie posesji, której mieszka podczas przeszukania pomieszczenia garażowego policyjny przewodnik wraz z specjalnie wyszkolonym psem znaleźli skrzętnie ukryte ponad tysiąc porcji amfetaminy i niemal 130 porcji marihuany.

Kryminalni udowodnili obu mężczyznom nie tylko posiadanie znacznych ilości zakazanych substancji ale i ich handel oraz osiąganie z tego tytułu korzyści majątkowe. Obaj mężczyźni przez okres dwóch miesięcy sprzedali na czarnym rynku ponad 150 porcji narkotyków. Wartość rynkowa zabezpieczonych narkotyków to ponad 30 tysięcy złotych.

Zarówno 26-latek jak i 29-latek usłyszeli zarzuty, za które grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzn zastosowano dozór policyjny, każdy z nich będzie musiał obowiązkowo zgłaszać się w jednostce policji trzy razy w tygodniu, wobec mężczyzn zastosowano również poręczenie majątkowe – dodaje asp.sztab. Beata Jarczewska.

Ponad kilogram amfetaminy oraz 130 gram marihuany to ponad 1000 porcji nielegalnych substancji, które mogły trafić na lokalny „czarny” rynek, i które mogły być pokusą na wielu młodych ludzi. Tego typu i o takim wymiarze zrealizowane sprawy cieszą rawickich funkcjonariuszy a najbardziej fakt udaremnienia wprowadzenia do obrotu substancji, które prowadzą do poważnych problemów wiele osób.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 2
    1

    Wolę tych handlarzy narkotyków niż zatruwających powietrze palących w starych piecach niskiej jakości węglem lub śmieciami. Jeśli chodzi o narkotyki, to mam wybór, a jeżeli o oddychanie powietrzem, to wyboru już nie mam. Więc co powinno się przede wszystkim ścigać?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.