Ostrzeszów: Na osiedlu "Piastów" zamontowano czujnik smogu. Normy nieustannie przekroczone

Reklama

Jest źle i wiele wskazuje na to, że tak jest od dawna. Pierwszy czujnik smogu zamontowany na osiedlu Piastów w Ostrzeszowie dobitnie pokazał, że mieszkańcy miasta powinni popołudnia spędzać w domowym zaciszu. Wychodzenie na spacer, aktywność na świeżym powietrzu nie wchodzi w grę, bo powietrze nie jest świeże.

Czujnik smogu zamontowali w mieszkaniu Aleksandra Trybusa przedstawiciele ostrzeszowskiego koła .Nowoczesnej. Dymiące kominy domków jednorodzinnych to dla właściciela lokalu na osiedlu Piastów codzienny widok. Najgorzej jest w godzinach popołudniowych. Dla naszego rozmówcy niekorzystna jest róża wiatrów, które wieją zazwyczaj z południowego zachodu.

- Jak zawieje, to trzeba się zamknąć w czterech ścianach, a to i tak nie pomaga - mówi nam mieszkaniec osiedla Piastów w Ostrzeszowie. 

Właściciel czujnika - koło .Nowoczesnej chce wkrótce przenieść urządzenie w inne miejsce i tam zbadać jakość powietrza. Więcej w dzisiejszych "Wydarzeniach" Telewizji Proart. 

Komentarze

 • Koko

  0
  Pot śmierdzi spod pach, na sali syf aż strach. Tak bawią się ludzie o złotych zębach.
  Napisano 16.02.2017 19:13 :: odpowiedz
 • Antykryst666

  1
  Ciekawe czy mądrale zajmujące się smogiem mają świadomość ile razy gorszej jakości powietrzem zaciąga się Janek Kowalski grilując kiełbachę w sezonie letnim?
  Napisano 16.02.2017 19:18 :: odpowiedz
 • maks golonka

  1
  smog to temat zastepczy, pojawil sie w tym samym czasie gdy zmienily sie rzady. mowie jak jest
  Napisano 16.02.2017 19:20 :: odpowiedz
 • sceptyk

  2
  Kiedy skończy się ta psychoza? Na powiadomieniach SMS od miasta od miesiąca nie dostaję nic innego jak info o stanie powietrza. Nie porównujmy się do Pragi Południe albo Nowej Huty gdzie smog jest namacalny bo spada widoczność powietrza. Dajcie jakiś inny temat. O chemii w jedzeniu ) znacznie groźniejszej jakoś nikt nie trąbi.
  Napisano 16.02.2017 19:32 :: odpowiedz
  • 0
   @sceptyk: skończy się jak tylko zwielokrotnimy zakupy gazu do kraju :) przecież wiadomo że za tym szumem stoją czyjeś interesy ...
   Napisano 16.02.2017 21:17 :: odpowiedz
 • redisbad

  0
  Smog nie jest ani większy, ani mniejszy od tego jaki jest co roku. Skąd więc ta medialna histeria? DEKARBONIZACJA Polski – Niemcy chcą zamknąć polskie kopalnie węgla i zmusić Polskę do zakupów swoich pieców gazowych i tym zasr... wiatraków, a Gazprom chce zmusić Polskę do zakupów swojego drogiego gazu. Całe szczęście, że nie rządzi PO i Tusk, bo ten łajdak już by zamykał kopalnie w zamian za poklepanie po plecach przez Anielę (patrz stocznie).
  Napisano 16.02.2017 20:09 :: odpowiedz
  • 0
   @redisbad: Czy pana stać na cokolwiek innego,niż ciągłe wklejanie tego samego wpisu?Owszem, smog nie jest"wynalazkiem'tego roku,ale po prostu w tym roku stał się bardziej odczuwalny- gł.z powodu dość ostrej zimy ,a więc również większego zużycia różnych ( delikatnie mówiąc..)paliw do ogrzewania..Czy tak trudno to zrozumieć..no tak, pewnie osobnika"kopiuj-wklej" to intelektualnie przerasta..A co pan ma przeciw dekarbonizacji?Jak długo jeszcze mamy palić śmierdzącym węglem ,zamiast inwestować w inne, czystsze źródła energii..Ja sam od ponad 20 lat używam pieca gazowego i cieszę się podwójnie-że nie truję atmosfery i że nie sponsoruję przywilejów panów górników rozwydrzonych przez komunę i wszystkie następne rządy..A gaz nie musi być z Gazpromu - niech się Waszczykowski wykaże i załatwi dostawy z San Escobar..
   Napisano 16.02.2017 20:34 :: odpowiedz
  • redisbad

   0
   @: Gdzie i komu ukradłeś (ukradłaś) pieniądze, że stać cię na najdroższy, rosyjski gaz? No przyznaj się komunistyczny złodzieju (złodziejko)? Won, esbeku(esbeczko)!!!!!!
   Napisano 16.02.2017 21:46 :: odpowiedz
  • 0
   @redisbad: z panem naprawdę się normalnie rozmawiać nie da..rzeczowych argumentów ZERO ,za to obrażanie inaczej myślących..skąd my to znamy?
   Napisano 16.02.2017 22:02 :: odpowiedz
 • Koziabródka-Wojewoda Łęczycki

  2
  Doświadczenie uczy jednak, że mogą być i inne przyczyny „smogowego alertu”. Jedną z przyczyn wywołujących ów zdradziecki, nieodparty atak smogu są ponoć piece ogrzewane węglem. Jakoś nikt nie chce przypomnieć, że w ciągu ostatnich lat (na przykład dwudziestu pięciu) ilość gospodarstw ogrzewanych tradycyjnym polskim czarnym złotem znacząco spadła. Nikt nie zaprzeczy, że wiele gospodarstw domowych przeszło na ogrzewanie gazowe. (Teraz gospodarze żałują, bo ceny gazu wzrosły od tego czasu radykalnie i ta zmiana na dobre im w dłuższym przedziale czasowym nie wyszła). Nikt nie chce przypomnieć także, że w miastach polikwidowano bardzo dużą ilość lokalnych kotłowni. O tym, że zlikwidowano znaczną, bardzo znaczną część przemysłu, który z samej swej natury był odpowiedzialny za emisję zanieczyszczeń, nawet nie wypada wspominać.
  Napisano 16.02.2017 20:10 :: odpowiedz
 • Koziabródka-Wojewoda Łęczycki

  2
  Cd. Z drugiej strony jest prawdą, że wystarczy przejechać przez dowolną wieś w Polsce, by poczuć, że zawsze znajdzie się jakiś oszczędny gospodarz spalający albo stare opony, albo tworzywa PET. Ale skala tego zjawiska, wywołanego zapewne biedą, nie jest większa niż przed laty. Komu i o co chodzi więc z tym węglem? Czyżby w Polsce pozostało jeszcze zbyt dużo czynnych kopalń i trzeba wymóc ich zamykanie? Może nasi zachodni przyjaciele już przygotowują się do wznowienia produkcji węgla na potrzeby polskich gospodarstw domowych. Może już opracowali nowe, ekologiczne piece węglowe, które za dwa, trzy lata jako jedyne będzie można eksploatować na terenie Unii Europejskiej? (Tu przypomina się np. sprawa żarówek stuwatowych).
  Napisano 16.02.2017 20:13 :: odpowiedz
 • Koziabródka-Wojewoda Łęczycki

  2
  Cd.Jak widać z powyższego, sprawa smogu może być bardziej złożona niż pokazuje to propaganda. Szkoda, że ta sama propaganda nie chce uczyć polaków , w jaki sposób należy palić w piecu w sposób zgodny z wymaganiami ekologii. Zainteresowanych odsyłam do niezawodnego Internetu. Hasło „spalanie górne” wpisane do wyszukiwarki pozwoli znaleźć interesujące wiadomości. Mam także wrażenie, że znacznie bardziej szkodliwe od smogu jest dla Polaków spożywanie „wysokiej jakości” produktów, które możemy nabywać w marketach. Ale na ten temat cicho, cichutko, bo jeszcze ktoś zrezygnuje z zakupów w wielkich, zagranicznych sieciach handlowych. A to już byłaby strata niepowetowana.
  Napisano 16.02.2017 20:15 :: odpowiedz
 • Lukrecja Borgia

  -2
  Jakieś polskie janusze palą węglem? Zakazać im, niech marzną, dzięki temu dodatkowo populacja januszy, głosujących na PiS, się zmniejszy.
  Napisano 16.02.2017 20:46 :: odpowiedz
 • Cesare Borgia

  3
  Pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić moja piękna siostro. To akurat może doprowadzić do zwiększenia populacji januszów.
  Napisano 16.02.2017 20:48 :: odpowiedz
 • Zosia

  2
  Czy wy umiecie życ ? Gadacie, gadacie, gadacie i nic od tego waszego gadania sie nie zmienia. Niczego nie zmienicie, bo nie macie ani sily, ani wiedzy, ani pieniedzy, ani dobrych pomyslow, nie macie na nic wplywu. Wy nie wiecie, po co żyjecie. Szczególnie jak wasza premier jest w szpitalu. Myslicie sobie jak żyć bez pani premier, jak żyć ?
  Napisano 16.02.2017 20:53 :: odpowiedz
 • śp. Klara

  -1
  To prawda. Polskie janusze komplikują najprostsze sprawy. Nie potrafią jednako już żyć bez pani premier i jej mocodawcy zbója Janosika z urojenia naczelnika , ale i tak niedługo ich w europie w ogóle nie będzie, przegadują głupio życie, bez radości w cieniu kościelnych krucht. Nauczcie się może tańczyć frevo, to zrobicie cos pożytecznego dla zdrowia, ojczyzny i lepiej się poczujecie, naprawdę. to pierwsza i ostatnia szansa. Śmiało, to proste. Zrzućcie okowy szaleństwa wariatów którzy Wami kierują.
  Napisano 16.02.2017 21:16 :: odpowiedz
 • redisbad

  1
  https://www.youtube.com/watch?v=QZaAJlOJlN0 Kaczor zatruł polskie miasta smogiem!!! Precz z Kaczorem! Niech żyją (oby jak najkrócej) złodzieje - emeryci ze Służby Bezpieczeństwa, ZOMO i WSW!!!
  Napisano 16.02.2017 21:49 :: odpowiedz
 • Volksgerichtshof

  0
  Nowa promocja Lidla „Sprytnie i tanio" wydawała się banalnie prosta. Nie jesteś zadowolony z produkty, możesz go zwrócić po zakupie. Promocja obejmowała jedynie marki własne Lidla. Dyskont nie spodziewał się jednak takiego obrotu spraw w Polsce i musiał zrezygnować z oferty przed czasem. Dlaczego? Ano dlatego, że Polacy masowo zjadali i wpijali towary przed marketami zwracając opakowania i żądając zwrotu gotówki. Wierzycie, że polaczkowie z pierwszego sorta przestana palić oponami i innym syfem ?
  Napisano 16.02.2017 21:49 :: odpowiedz
 • Polski sędzia ludowy

  -1
  To polaczkowie drugiego sorta (wykształciuchy) pala oponami. Sedziowie i cala prokuratura też kradna. Będziemy zatem tworzyć sądy ludowe. Obywatelskie z woli suwerena. Ja juz mam 97 tajna nominację uzyskana w w nocy w pałacu
  Napisano 16.02.2017 22:09 :: odpowiedz
 • ekoterroryzm

  1
  Po co nakręca się sztucznie wariactwo wokół problemu smogu? Odpowiedź brzmi: mamy palić rosyjskim gazem w niemieckich piecach. I zużywać więcej energii elektrycznej pozyskiwanej z niemieckich wiatraków. Międzynarodowa szajka żyjąca z globalnego ocieplenia także potrzebuje więcej kasy.Pobiera już niemały haracz, ale dochody mają to do siebie, że powinny rosnąć, w odwrotnym wypadku szybko stają się zbyt małe.
  Napisano 17.02.2017 12:07 :: odpowiedz
 • mig

  0
  Histeria i tyle. Polecam: http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/116724,histeria-z-powodu-smogu-kto-ja-wywoluje-i-dlaczego
  Napisano 17.02.2017 12:39 :: odpowiedz
  • Erwin

   0
   @mig: Oczywiście, teorie spiskowe i ukryta opcja niemiecka.... Tylko dlaczego moje dziecko zaczyna kaszleć jak tylko wskazania czujników idą w górę.

   Jakoś nie przypominam sobie by w jatach 70-80 ktoś palił w piecu butelki np. butelki pet.
   Napisano 17.02.2017 20:02 :: odpowiedz
  • redisbad

   0
   @Erwin: Bo w latach 70 - 80 tych NIE BYŁO butelek pet. ;) @Erwin Ale był TANI węgiel z polskich kopalni.... Nawet komuniści nie nakładali na węgiel ze Śląska złodziejskiej akcyzy..... Nadal niczego nie rozumiesz.....?
   Napisano 17.02.2017 23:06 :: odpowiedz

Serwis WLKP24.info do swojego działania wykorzystuje pliki cookies. Stosujemy je, aby zapewnić Państwu jak największą wygodę korzystania z funkcjonalności naszego portalu.

Jeżeli zgadzają się Państwo na korzystanie z cookies przez nasz portal, prosimy o kliknięcie przycisku "Akceptuję". Jeśli nie akceptują Państwo takiego działania, należy zmienić ustawienia cookies w swojej przeglądarce.

Akceptuję

Przeczytaj naszą politykę cookies