55. Bieg Republiki Ostrowskiej [VIDEO]

Organizatorem imprezy było Miasto Ostrów Wielkopolski. Współorganizatorami Klub Sportowy ICE-MAT Team, ICE MAT Chłodnictwo Zbigniew Matysik oraz Klub Sportowy Maraton.

O godzinie 9:45 rozpoczęły się biegi młodzieżowe. Uczniowie szkół podstawowych pokonali trasę liczącą 600 metrów, a 2-3 klasy gimnazjum dystans dwa razy dłuższy. W porównaniu z poprzednim rokiem rozegrane zostały dwa biegi więcej. Łącznie odbyło się aż 12 biegów młodzieżowych.

Bieg główny na dystansie 10 kilometrów rozegrany został na atestowanej trasie, liczącej dwie pętle po 5 kilometrów. Start i meta usytuowana była przed ostrowskim ratuszem.