5 miejsce dużym sukcesem. Zadowolenie w Pleszewie, ale chcą więcej

4
Na 5. miejscu zakończył rywalizację w rundzie zasadniczej II ligi zespół Kosza Pleszew. W debiutanckich rozgrywkach podopieczni trenera Kaspra Smektały zanotowali 15 zwycięstw, przy 11 porażkach. Tym samym pleszewianie wywalczyli awans do play off. - Nasz przedsezonowy plan zrealizowaliśmy z nawiązką. Awans do play off to bardzo duży sukces dla naszego klubu. Potwierdza, że ciężka praca przynosi dobre efekty - mówi Alan Urbaniak, kapitan Kosza. Kasper Smektała dodaje: - Oczywiście jestem zadowolony, ale czuję też lekki niedosyt. Uciekło nam kilka spotkań. Teraz myślimy już o grze w play off.

Pleszewski zespół ma za sobą 26 ligowych spotkań. W dorobku 15 wygranych i 11 porażek. U siebie pleszewianie wygrali 10 z 13 meczów. Wyjazdowy bilans zespołu to z kolei 5 zwycięstw, przy 8 porażkach. Podopieczni trenera Kaspra Smektały rzucali średnio na poziomie 83 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem w rundzie zasadniczej był Artur Mrówczyński, którego średnia punktowa była na poziomie blisko 18 w każdym meczu. – Przed sezonem naszym celem było utrzymanie. Poprzez awans do ósemki już zrealizowaliśmy nasz plan – mówi trener Smektała.

Teraz więc przed pleszewianami walka w najważniejszej części rozgrywek. No i w I rundzie pleszewski zespół zagra z ostrowską Stalą, która zakończyła rywalizację na czwartym miejscu. W przeszłości derbowe mecze ostrowsko-pleszewskie do czerwoności rozgrzewały kibiców basketu. Teraz szykują nam się równie duże emocje.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Po co ma pisać o 4 miejscu Stali jak on przez cały sezon nie wie że Stal istnieje. Proart przychodzi na Stal tylko wtedy gdy gra z Pleszewem. To śmieszne , że ostrowska telewizja tak ma gdzieś swoja druzynę

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.