5 miejsce dużym sukcesem. Zadowolenie w Pleszewie, ale chcą więcej

4
Na 5. miejscu zakończył rywalizację w rundzie zasadniczej II ligi zespół Kosza Pleszew. W debiutanckich rozgrywkach podopieczni trenera Kaspra Smektały zanotowali 15 zwycięstw, przy 11 porażkach. Tym samym pleszewianie wywalczyli awans do play off. - Nasz przedsezonowy plan zrealizowaliśmy z nawiązką. Awans do play off to bardzo duży sukces dla naszego klubu. Potwierdza, że ciężka praca przynosi dobre efekty - mówi Alan Urbaniak, kapitan Kosza. Kasper Smektała dodaje: - Oczywiście jestem zadowolony, ale czuję też lekki niedosyt. Uciekło nam kilka spotkań. Teraz myślimy już o grze w play off.

Pleszewski zespół ma za sobą 26 ligowych spotkań. W dorobku 15 wygranych i 11 porażek. U siebie pleszewianie wygrali 10 z 13 meczów. Wyjazdowy bilans zespołu to z kolei 5 zwycięstw, przy 8 porażkach. Podopieczni trenera Kaspra Smektały rzucali średnio na poziomie 83 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem w rundzie zasadniczej był Artur Mrówczyński, którego średnia punktowa była na poziomie blisko 18 w każdym meczu. – Przed sezonem naszym celem było utrzymanie. Poprzez awans do ósemki już zrealizowaliśmy nasz plan – mówi trener Smektała.

Teraz więc przed pleszewianami walka w najważniejszej części rozgrywek. No i w I rundzie pleszewski zespół zagra z ostrowską Stalą, która zakończyła rywalizację na czwartym miejscu. W przeszłości derbowe mecze ostrowsko-pleszewskie do czerwoności rozgrzewały kibiców basketu. Teraz szykują nam się równie duże emocje.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

4 KOMENTARZE
  1. 4    0

    Po co ma pisać o 4 miejscu Stali jak on przez cały sezon nie wie że Stal istnieje. Proart przychodzi na Stal tylko wtedy gdy gra z Pleszewem. To śmieszne , że ostrowska telewizja tak ma gdzieś swoja druzynę

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick