4-miesięczne niemowlę zmarło. Rodzice z zarzutami

5
4 stycznia w jednej z ostrowskich kamienic w centrum miasta doszło do tragedii. Rodzice zorientowali się, że ich 4-miesięczna córka nie daje oznak życia. Przybyłe na miejsce służby ratunkowe nie mogły już nic zrobić. Sprawą zajęła się prokuratura i ostatecznie postawiono rodzicom zarzuty.

CZYTAJ: Nie żyje 4-miesięczne dziecko. Prokuratura bada sprawę

35-latek i 27-latka w chwili tragedii byli pod wpływem alkoholu. Mieli czwórkę dzieci. Najstarsze z nich ma siedem lat, najmłodsza była 4-miesięczna dziewczynka.

Rodzice zmarłego dziecka zostali przesłuchani. – Niewątpliwie stan zdrowia dziecka, już od urodzenia, był trudny i ten stan wymagał szczególnej atencji ze strony rodziców i to przez cały czas. W ocenie prokuratora stan nietrzeźwości, który stwierdzono rano w piątek, w okolicy godziny 10.00 potwierdza, że ta opieka w tym okresie kiedy doszło do zgonu była niewystarczająca do zapewnienia dziecku bezpieczeństwa – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Postawiono im zarzuty narażenia czworga dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Oboje przyznali się do winy i zostali objęci dozorem policyjnym.

W Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu, wykonano sekcję zwłok dziecka. By mieć pewność, czy zgon dziewczynki bezpośrednio można wiązać z nieodpowiednią opieką rodziców prokurator zlecił dodatkowe badania histopatologiczne, bakteriologiczne i badania krwi.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • Ooo dokładnie takie życie człowiek ciężko pracuje żeby mieć za co żyć a inni żerują na 500+i balangi hulanki szkoda dziecka mogło mieć normalne życie 😢😢

  1. 2
    2

    Odczepcie się od tego 500+ w każdym normalnym kraju jest pomoc rodzina z dziećmi i nikt tak tego nie przeżywa też mam dwoje dzieci i biorę 500+ które wydaje na ich potrzeby nie wszyscy za to piją i zaniedbują dzieci jak ktoś chce pić zawsze znajdzie kasę …

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick