32 nowe mieszkania „Dla Systematycznych”. Dla kogo i kiedy złożyć wniosek?

7
Pięć bloków już stoi, kolejne dwa są właśnie w budowie, do końca kadencji samorządu Ostrowa Wielkopolskiego budynków mieszkalnych wielorodzinnych ma być łącznie 10, a cały projekt Ostrowskiego Przyjaznego Programu Dla Systematycznych zakłada utworzenie osiedla 12 bloków. Dziś symbolicznie wmurowano akt erekcyjny pod powstające przy ulicy Klasztornej w Ostrowie bloki, które buduje Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Symboliczny akt erekcyjny wmurowany, a prace ruszyły już kilka tygodni temu. Budowa dwóch kolejnych bloków przy ulicy Klasztornej w Ostrowie Wielkopolskim potrwa dokładnie rok. Ale już po 20. listopada ruszy nabór wniosków o mieszkania w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu Dla Systematycznych. – Mieszkania są dedykowane mieszkańcom po 40. roku życia, którzy często nie mogą sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu w banku. My robimy to poniekąd „w imieniu” mieszkańców – mówił dziś na oficjalnym rozpoczęciu budowy Zenon Musialski – prezes MZGM, spółki realizującej projekt.

MZGM w imieniu miasta wybudował już 5 bloków, jeden w kadencji 2010-2014 i cztery w kadencji obecnej prezydent miasta. W bieżącej kadencji 2018-2023 samorząd chce wybudować łącznie 5 bloków. Docelowo całe osiedle ma ich liczyć 12. W budynkach dostępne są mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Istotą programu Dla Systematycznych jest możliwość dojścia lokatorów do pełnoprawnej własności mieszkań. – Najważniejsze dla nas jest to, że na parterach bloków mamy mieszkania dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi prezydent Beata Klimek.

Mieszkania przyznawane są drogą losowania. To według samorządu najsprawiedliwsza forma, bo lista osób chcących zamieszkać w blokach Dla Systematycznych jest zawsze znacznie dłuższa niż liczba mieszkań. W drugiej połowie listopada ruszy nabór wniosków w MZGM, a koniec stycznia 2020 roku to wstępna data losowania. Kryteria, jakie trzeba spełnić, by otrzymać mieszkanie to przede wszystkim konieczność zameldowania w Ostrowie Wielkopolskim czy spełnienie odpowiedniego kryterium dochodowego.

MZGM na dwa powstające właśnie bloki wyda 6 milionów złotych, w każdym budynku znajdzie się 16 mieszkań, łącznie 32. Utworzony zostanie także parking, a miasto planuje także w przyszłym roku pobudować drogę dojazdową do osiedla. Szczegółów dotyczących składania wniosków o mieszkania udziela ostrowski MZGM.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Czy to prawda, że mieszkanie około 50 metrów kwadratowych, na 30 lat rata 800 zł i czynsz 300 zł. Czyli 1100 zł + doliczyć media to jakiś chyba zart.. te mieszkania wychodzą bardzo bardzo drogo..

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick