28. edycja „Koncertu Kolęd” już w najbliższą niedzielę

2
Prezydent Miasta zaprasza na „Koncert Kolęd” w wykonaniu Chóru Nauczycielskiego im. Stanisława Wiechowicza pod dyrekcją Janusza Lipińskiego. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę, 7 stycznia, o godz. 16.00 w ostrowskiej Konkatedrze.

Jest to już 28. edycja „Koncertu Kolęd” w wykonaniu ostrowskiego Chóru Nauczycielskiego. Początek tego, wyjątkowego cyklu koncertowego, sięga roku 1990. Koncerty niezmiennie odbywają się w pierwszej połowie stycznia w ostrowskiej konkatedrze. Tak będzie i tym razem. W koncercie usłyszymy najpiękniejsze kolędy polskie i obce, w formie a cappella, z towarzyszeniem fortepianu, organów oraz z solistką.

Partie solowe wykona Katarzyna Wieczorek – poznanianka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu solowego dra hab. Mikołaja Moroza i Urszuli Trawińskiej – Moroz. Przy fortepianie zasiądzie Łukasz Kryjom – absolwent ostrowskiej szkoły muzycznej oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jarosława Drzewieckiego i prof. Tatiany Szebanowej. Koncert poprowadzi, wzbogacając go poezją bożonarodzeniową Aleksandra Kiełb – Szawuła.

 

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick