XV edycja konkursu „Cyborg” rozstrzygnięta

0
Czy wiedzieli Państwo, że w architekturze, sztuce, a nawet naturze istnieje złoty podział? Można go dostrzec w słynnym obrazie Mona Lisa Leonarda da Vinci. I że Majowie jako pierwsi odkryli, że rok kalendarzowy ma 365 dni?

Dziś w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „Cyborg”. To już 15 edycja konkursu. Tegoroczna odbyła się pod hasłem: Świat matematyki – geometria wokół nas.

W konkursie mogli wystartować uczniowie z ostrowskich szkół ale także z tych, z powiatu ostrowskiego. W kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych wystartowało ok. 100 osób.

Podstawówka i gimnazjum miały za zadanie rozwiązać test teoretyczny oraz praktyczny. Na uczniów szkół ponadgimnazjalnych czekało trudniejsze zadanie: samodzielne stworzenie gry. To zadanie wydaje się być niewykonalnym dla przeciętnego człowieka, jednak dla uczestników konkursu to nie był duży problem – Nad stworzeniem gry nie siedziałem zbyt długo. Na początku ferii zimowych rozpocząłem pracę. Moja gra nie jest trudna, wymaga tylko umiejętności szybkiego liczenia – powiedział nam Michał Nieruchalski, zwycięzca konkursu, uczeń ostrowskiego ZAP-u.

Zespół Szkół Technicznych od kilkunastu lat organizuje konkursu dla młodych i zdolnych. To ogromna szansa dla uczniów, by zaprezentować swoje umiejętności i szansa, by otworzyły się dla nich drzwi do dalszej kariery.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick