Ponad 200 tabletek ekstazy, 100 gramów innych narkotyków. Policja zatrzymała dwie osoby

0
Fot. KPP Ostrów Wlkp.
Ostrowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Oboje usłyszeli już zarzuty. Starszy, 25-latek, trafił na trzy miesiące do aresztu. Wobec młodszego, 18-latka, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. marihuanę, kokainę i kilka tysięcy złotych.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w ubiegłym tygodniu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w związku z posiadaniem narkotyków. „Policjanci ustalili, że 25-latek posiadał łącznie blisko pół kilograma niedozwolonych substancji, w tym ponad 130 tabletek ekstazy. Z kolei u 18-latka funkcjonariusze znaleźli blisko 60 gramów amfetaminy, 80 tabletek ekstazy i blisko 40 gramów marihuany” – czytamy w komunikacie ostrowskim policji.

Przejęte substancje zostały oddane do laboratorium kryminalistycznego na badania. Wstępne wyniki potwierdziły, że są to m.in. amfetamina, kokaina, marihuana, haszysz i tabletki ekstazy.

Oprócz narkotyków w mieszkaniu starszego z mężczyzn policjanci zabezpieczyli wagi, które mogły służyć do porcjowania substancji, a także około czterech tysięcy złotych. Może to świadczyć o tym, że 25-latek zajmował się handlem zakazanym substancjami. Wobec mężczyzn zastosowano na razie tymczasowy areszt na trzy miesiące oraz dozór policyjny. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi do 10 lat więzienia.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick