Centra z porażką, Ostrovia na remis

0
Drużyna Ostrowskiej Centry przegrała na wyjeździe w Lesznie z tamtejszą Polonią, natomiast Ostrovia przed własną publicznością zremisowała z Krobianką Krobia. W materiale również wyniki z ligi międzyokręgowej. Emocji i bramek nie brakowało też w lidze międzyokręgowej.

Duży niedosyt pozostał po meczu Ostrovii Ostrów, która w ramach 23. kolejki IV ligi, na własnym boisku podejmowała Krobiankę Krobia. Mecz nie porywał, choć okazji w tym meczu na trafienie nie brakowało. Udało się to w 16. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Michała Giecza, piłkę głową do własnej siatki skierował zawodnik Krobianki. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. Zaledwie po 9 minutach Hubert Gil strzelił wyrównującą bramkę na wagę jednego punktu. Drużyna z Ostrowa na kilkanaście minut przed zakończeniem spotkania rzuciła się za odrabianie strat. Pasy miały okazję, aby wyjść na prowadzenie, jednak nie udało się umieścić piłki w siatce. Ostrowianie zaczęli coraz odważniej atakować, czym narażali się na kontrataki ze strony drużyny przeciwnej.

Trener Marcin Kałuża przed tym spotkaniem nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. Z powodu kontuzji nie mógł zagrać m.in. Tomasz Kępiński, który w poprzednim spotkaniu przypieczętował dobrą grę biało-czerwonych strzelając dwie bramki. Ostrovię czeka teraz mecz z Polonią Leszno, która podejmowała na własnym boisku ostrowską Centrę. Niestety, podopieczni Mariusza Posadzego przegrali ten mecz 1:0.

W pozostałych meczach IV ligi największą sensacją był remis lidera z zespołem zajmującym 17. miejsce. Kotwica Kórnik na własnym boisku zremisowała 2:2 z Lubuszaninem Trzcianką. Warto jednak dodać, że Kotwica całą poprzednią rundę grała na wyjeździe. To efekt rewitalizacji obiektu w Kórniku.

W ramach 17. kolejki ligi międzyokręgowej mecze rozegrały także zespoły z naszego regionu. Dotychczasowy lider, Victoria Ostrzeszów pewnie pokonała 3:0 w meczu wyjazdowym drużynę GKS Sompolno.